Metody w szkole językowej   Metody

Nie ma jednej skutecznej metody uczenia języka obcego, lektorzy często posługują się kompilacją metod i technik, tak aby jak najlepiej przekazać treści, jak najdoskonalej dopasować je do danej grupy uczniów.
Nie ma także żadnej cudownej metody, która szybko i bez wysiłku pozwoli opanować język obcy. Między bajki należy włożyć obietnice pojawiające się tu i ówdzie, typu: "Język angielski w miesiąc", "Nauka podczas snu" itp. Są równie skuteczne, co diety-cud obiecujące zrzucenie 20 kg w miesiąc bez wysiłku.
Nauka języka wymaga pracy i systematyczności, najlepiej pod okiem doświadczonego nauczyciela. Im częstszy i bardziej regularny mamy kontakt z językiem, tym lepiej. Im więcej czasu możemy poświęcić na naukę, tym lepsze osiągniemy efekty. Ważna jest nasza motywacja do nauki i cierpliwość. Wytrwajmy, a efekty przyjdą.

Jak się więc uczyć?

Można wyodrębnić pewne metody, które w praktyce okazują się na tyle skuteczne, że stanowią bazę w planowaniu pracy lektora podczas kursu.

Jak uczymy w English Way School?

Metoda komunikacyjna

Obecnie najpopularniejsza, jako że odpowiada na zapotrzebowanie Słuchaczy, którzy głównie potrzebują języka, aby go używać w praktyce.
Język bowiem traktowany jest przede wszystkim jako narzędzie komunikacji międzyludzkiej. Podstawową techniką jest praca w grupie, ponieważ słuchacze powinni jak najwięcej współpracować i rozmawiać ze sobą, często proszeni są o odgrywanie scenek i dialogów, równie często na lekcjach używa się autentycznych materiałów do słuchania i czytania . Lektor tworzy sytuacje sprzyjające czy inspirujące do mówienia, dyskusji. Uczeń musi być aktywny, przy jednoczesnym podporządkowaniu się poleceniom nauczyciela. Lektor dba o przyjazne relacje między nim a uczniami i - w miarę możliwości - o przyjazne relacje w grupie. Język jest postrzegany jako całość i wszystkie aspekty są ważne. Duży nacisk kładzie się na funkcjonalność, czyli wykorzystywanie danej struktury w praktyce i na kulturę języka. Wszystkie aspekty języka są ważne, dlatego od początku wprowadza się czytanie, mówienie, pisanie i słuchanie. W czasie zajęć język ojczysty jest stosowany sporadycznie. Nawet do wydawania poleceń używa się języka obcego. Oceniana jest przede wszystkim płynność posługiwania się językiem. Błędy, jeśli nie zakłócają komunikacji językowej, są dopuszczalne. Wiedzę sprawdza się przy pomocy testów, wypracowań, rozmów.

W English Way School proponujemy Słuchaczom kursy dualne w oparciu o metodę komunikacyjną: raz w tygodniu odbywają się zajęcia z polskim lektorem, kolejny - z native speakerem.

Oba typy zajęć pozwalają w pełni skorzystać z naszej oferty. Na lekcjach z polskim lektorem korzystamy z podręczników na odpowiednim poziomie, Słuchacze nie tylko komunikują się ustnie w języku angielskim, ale także piszą i czytają, porządkują i zdobywają wiadomości gramatyczne, mają możliwość po polsku zapytać lektora o nurtujące ich kwestie.
Natomiast zajęcia konwersacyjne z native speakerem to szansa na przełamanie barier językowych, wstęp do swobodnej i naturalnej komunikacji w języku obcym, poprawienie zdolności rozumienia i mówienia, a także rozwijanie słownictwa w zakresie przekraczającym standardy podręcznikowe.
Najważniejszą ich cechą jest fakt, że znakomicie motywują kursantów do mówienia w języku angielskim, jako że lektor nie posługuje się polskim. Świadomość tego faktu jest kluczowa i sprawia, że nawet małe dzieci zaczynają w sposób spontaniczny wypowiadać się po angielsku.

Jako jedyna szkoła w Ząbkach uczymy dzieci już od drugiego roku życia

Dzieci lat 2-7 uczymy metodą Teddy Eddie - szkoła jest akredytowanym centrum - poczytaj więcej, jak uczymy.

telefon do szkoły angielskiego w ząbkachi Zadzwoń

606 626 654
Wypełnij, a my oddzwonimy

Imię i nazwisko*:


telefon*:


określ temat:


email*:


Przepisz kod*:

* pola są wymagane
szkoła angielskiego ząbki Odwiedziło nas 689733 Gości     dziś 4    Gości na stronie 2    © 2009-2021 English Way School - angielski ząbki     Design: www.projektowanie-www.pl

Polityka prywatności i cookies     RODO